Aktualitātes

BITES, MEDUS UN BROKASTIS

 

Tieši valsts svētku priekšvakarā 17. novembrī mūsu skolas pirmsskolas grupas bērni sagaidīja ciemiņu - bitenieku Armandu Gumbri no Kauguru pagasta. Protams, ka vislielāko sajūsmu izraisīja tas, ka brokastīs varēs baudīt saldo medutiņu.

Latvijas Biškopju biedrība bija tā, kas aicināja iesaistīties Eiropas mēroga akcijā “Eiropas medus brokastis” (Europen Honey Breakfast). Akcijas ietvaros bija paredzēta medus degustācija un stāsts par bišu nozīmi dabā, jo tām ir liela nozīme augu apputeksnēšanā un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā. Akcija norisinās jau ceturto gadu.

Bitenieks pie bērniem ieradās ar saviem darba piederumiem - dūmekli un masku. Bērni uzzināja šo lietu nozīmi un pielietojumu darbā ar bitēm, jo, iespējams kādam no klātesošajiem ir nācies iepazīt bites aso dzelonīti. Pēc tam katrs varēja, izmantojot savus veiklos pirkstiņus, pagatavot smaržīgas vaska plākšņu sveces. Tās pasmaržojot un paturot rokās, prātā atausa ziedoša pļava karstā vasaras dienā. Arī atziņa par to, cik gan laika un spēka, veicot pārlidojumus no zieda uz ziedu, tādam mazam kukainim jāpatērē. Bites meklē un atrod ne vien medu, bet arī ziedputekšņus. Un kur tad vēl darbs stropā, lai uzturētu to tīru, savietotu medu, izaudzinātu jaunu bišu paaudzi! Ne velti latviešiem ir sakāmvārds "čakla kā bitīte’". To visu mums pastāstīja bitenieks Armands Gumbris.

Bitenieks parādīja kā tiek gatavotas īsta vaska dekoratīvās sveces. To gatavošanai izmanto silikona formas.

Visbeidzot sekoja pats gaidītākais brīdis - medus baudīšana. Bitenieks bija atvedis divējādus medus veidus. Viens bija gaišs pavasara medus, bet otrs tumšāks ar nelielu griķu garšu un smaržu.

Atvadoties, viens no bērniem teica: "Uzredzēšanos, bišu kungs!" Tas visdrīzāk domāts kā apzīmējums cilvēkam, kurš par bitēm zina visu. Paldies par īpašo gaisotni un spēju ieinteresēt un saprasties ar bērniem!

Kā jau kārtīgos svētkos galdā tika likta skolas saimnieču tikko ceptā un gardā ābolu kūka.

Pirmsskolas metodiķes Maija un Eva

  


 

Iepazīsti uzņēmējdarbību laukos

14.novembrī Trikātas pamatskolā notika Latvijas lauku konsultācijas centra (LLKC) Valmieras nodaļas rīkota informatīva nodarbība, kuru vadīja uzņēmējdarbības konsultante Inga Ozoliņa.6. – 9. klašu skolēni nodarbībā iepazinās ar tā darbību, pakalpojumiem, konkursa “Laukiem būt!” norisi. Viņi arī uzzināja par dažādām iespējām un uzņēmējdarbību laukos, izglītības un karjeras iespējām, kas arī bija šīs tikšanās mērķis. Klausoties stāstīto, skolēniem bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem par dzirdēto. Iepriecināja, ka mūsu skolēni ir zinoši par lauksaimniecisko darbību Beverīnas novadā. Par pareizām un ātrām atbildēm attapīgākie skolēni saņēma balviņas.

Savukārt 16. novembrī skolēniem un viņu audzinātājiem bija iespēja savām acīm redzēt, ar kādu lauksaimniecības veidu nodarbojas Burtnieku un Limbažu novadu saimniecības.

Rencēnu pagastā apmeklējām SIA “Svennes”, kur Ieva un Jurģis Sīmansoni pastāstīja par iespējām strādāt un dzīvot laukos. Ieva nodarbojas ar sveču liešanu. Tās ir īpašas, jo izskatās kā skaisti laukakmeņi ar latviskām zīmēm. Sveces tiek pārdotas tirdziņos, kā arī izlietas pēc dažādiem pasūtījumiem. Skolēniem bija iespēja izliet katram savu sveci akmens formā ar latvisku zīmi vai laimes kalēju. Saimnieks Jurģis pēc profesijas ir kalējs, kurš apguvis arī metāla dizaina specialitāti. Viņš pastāstīja par zināšanām un prasmēm, kuras nepieciešamas viņa arodā.

Tālāk devāmies uz Matīšiem. Uzņēmums SIA “Cietais rieksts” nodarbojas ar ogu pārstrādi. Ogas tiek saldētas, kā arī pārstrādātas sukādēs, sulā un tējās. Lielākā daļa ogu tiek salasītas no savām platībām, bet daļu iepērk no iedzīvotājiem. Pieņem arī gailenes un bekas. Uzņēmumā strādā tikai četri patstāvīgie strādnieki, kuri visu produkciju pārstrādā ar rokām. Tā tiek realizēta tikai Latvijas tirgū. Skolēniem tika pastāstīts gan par uzņēmuma vēsturi, kā arī bija iespēja apskatīt ražotni un nodegustēt upeņu un smiltsērkšķu sulu un kaltētas avenes.

Ceļš veda tālāk uz Limbažiem. Maizes ceptuve “Lielezers” ir ģimenes uzņēmums. Skolēniem ceptuves pārvaldnieka Valtera Kanopa pavadībā bija iespēja apskatīt maizes tapšanas procesu un ražotni. Maiznīcas “Lielezers“ lepnums ir īsta rudzu maize. Tā ir veselīga, jo tiešā veidā netiek izmantots raugs. Klaipiņus dala un veido tikai ar rokām, pēc tam liek uz lizes un šauj krāsnī. Vispieprasītākā ir plaucētā rupjmaize “Alberta maize”. “Lielezers” cep arī saldskābmaizi, baltmaizi un dažādas smalkmaizītes, bet novembrī un decembrī cep arī piparkūkas, kas ir īpašas ar to, ka klāt liek arī rudzu miltus. Skolēni varēja nodegustēt tikko izceptu saldskābmaizi un piparkūkas. Ekskursijas vadītājs, jauns puisis, uzdeva dažādus jautājumus par ražošanas procesu un kopā noskaidrojām, ka maizes tapšanas dārgākā izejviela ir laiks. Pēc ekskursijas bija iespēja ceptuves veikaliņā iegādāties daudzveidīgo “Lielezera” produkciju.

Kā ceturto apmeklējām briežu dārzu “Jaunozoli” Umurgas pagastā, kur saimnieko Latvijas televīzijas šova “Īstās latvju saimnieces” uzvarētāja Sarmīte Brūvere. Mūs laipni sagaidīja suns un divi drosmīgi poniji. Saimniece interesanti un atraktīvi pastāstīja par saimniecību, staltbriežu vecumu un uzvedību. Briežu dārza platība ir 175 ha, kuri sadalīti 15 “istabās”, kuras apdzīvo aptuveni 800 staltbrieži. Skolēniem bija jāatbild uz dažādiem āķīgiem jautājumiem, jāpilda uzdevumi, kā arī bija iespēja pabarot staltbriežus un ponijus ar burkāniem. Katrs tika pie saimnieces cepta smeķīga pīrāga un pašu audzētas tējas paciņas, uz kuras uzrakstīts dzejolis. Saimniece teica, ja ir grūti, tad, paturot kreiso roku uz dzejoļa, oma uzlabošoties. Apdāvināti un jautrā noskaņā devāmies mājup.

Brauciens skolēniem bija emociju, jaunu zināšanu un iespaidu pilns pasākums.

Tas norisinājās Valsts Lauku tīkla aktivitātes „Lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares popularizēšana vispārizglītojošajās skolās” ietvaros.

Lai Latvija būtu spēcīga ir vajadzīgi radoši, izglītoti, neatlaidīgi cilvēki un stipras ģimenes, kuras ir gatavas riskēt un uzņemties atbildību. Skolēniem bija iespēja ieskatīties lauku uzņēmēja ikdienā un gūt priekštatu par izaicinājumiem un iespējām uzņēmējdarbībā.

Paldies tās organizētājai Trikātas pamatskolas absolventei Ingai Ozoliņai un šoferītim Raitim Bitmanim.

Skolotājas Inguna Kondratjeva un Maruta Ģingule

 


 

Mārtiņdiena Trikātas pamatskolā

Šajā mācību gadā Trikātas pamatskolā izveidojusies laba sadarbība 1.-4. klašu skolēniem ar pirmsskolas grupiņu bērniem. Tā kopā aizvadījām Miķeļus, tā tagad sagaidījām Mārtiņus. Gatavojoties latvju svētkiem, katrs bērns izkrāsoja jostas fragmentu. Šāda josta rotāja skolas zāli.

Pēc senlatviešu tradīcijām Mārtiņi iezīmēja laiku, kad maskās tērpušies ķekatnieki mūzikas pavadījumā ar dziesmām un rotaļām devās no mājas uz māju. Mūsu skolā ķekatnieku gājienu akordeona un visādu skanošu instrumentu pavadījumā uzsāka 1.klases skolēni. Ar dziesmām viņi devās no klases uz klasi. Tā ķekatnieku pulks kļuva arvien kuplāks. Interesanti bija tas, ka ikdienā skolas bērni nevar uzturēties pirmsskolas grupiņā, taču tagad mūs tur gaidīja, lai mazie ķekatnieki mums pievienotos.

Ejot ciemos, tika uzdotas mīklas, lai pārbaudītu, cik attapīgi ir mājinieki.

Ar jautrām latvju rotaļām un dejām pieskandinājām skolas zāli. Izrādās, cik mūsu tautai to ir daudz! Maziem un lieliem ķekatniekiem rotaļas ļoti patika. Sapratām – mums tās vēl arvien vairāk jāiepazīst.

Dzima ideja par rotaļdeju pēcpusdienu.

Ķekatnieku gājiens noslēdzās ar cienastu – gardu rudzu rupjmaizi. Šoreiz vairāk kā ikdienā sajutām tās neatkārtojamo garšu.

Labestīgā, draudzīgā gaisotne mūs pavadīja vēl ilgu laiku. Skolotājas un bērnudārza audzinātājas guva atziņu, ka iesāktā sadarbība jāturpina, izglītojot bērnus mūsu tautas tradīcijās.

1. klases audzinātāja Ligita Garsele

 

 


Radošā diena  “Krāsaino smilšu spēles”

SmiltisSmiltis ir ikvienam cilvēkam atpazīstams materiāls, kas viegli ļaujas radīšanas procesiem. “Krāsaino smilšu spēles” ir aizraujošs ceļojums dabas tēlu un krāsu pasaulē, kas dod iespēju katram bērnam atmodināt viņa radošo dzirksti.
Tādēļ mūsu 4-7 gadus veciem pirmsskolas bērniem un sākumskolas 1.-4. klašu skolēniem tika piedāvāts par maksu piedalīties krāsaino smilšu nodarbībā. Prieks par vecāku  atsaucību! Nodarbību vadīja dabas vides estētikas sertificēta speciāliste Daiga Krūmiņa.
“Dabas vides estētika” ietver sevī arī krāsaino graudu spēles, dabas materiāla kompozīciju un darbu ar siltajām smiltīm.
Nodarbības notika 8. novembrī, kad  bērni stundas garumā pārslēdzās no ikdienas darbībām uz dabas vides estētiku. Darbošanās vieta bija sakārtota matemātikas-fizikas kabinetā, kur katram bērnam bija sava darba vieta. Nodarbības vadītāja pirmsskolas bērnus ieinteresēja ar mīksto rotaļlietu – bezdelīgu. Katram bērnam vajadzēja uz baltas lapas augšpusē uzrakstīt savu vārdu. Vadītāja bērniem lika no galda vidus izvēlēties kādas krāsu smiltis patīk un ar karotīti uzbērt uz lapas vidiņa 2 krāsas. Tas no bērniem prasīja uzmanību un precizitāti. Lapu paņēma ar abām rokām saturot, sakustināja, tad  katram bija jāiztēlojas un jāpasaka, ko viņam atgādina smilšu forma. Tas veicināja bērna iztēli. Bērni pa smiltīm bungāja, zīmēja uz tām, gan arī izkustināja tās ar zīmuli. Radošs process, interesanta vide visus atraisīja priekam. Bērni bēra  smiltis mēģēnītē pa krāsām. Visi centās strādāt rūpīgi, sadarboties. Vēl bija darbiņš ar PVA līmes klāšanu uz attēla kontūrām. Pēc tam smiltis ar karotīti bija jāuzber uz līmes un liekās jānokrata uz baltās lapas. 
Nodarbības noslēgumā smiltis no papīra sabēra uz tumša auduma. Visi sastājās aplī un turēja audumu, tricināja, saskatīja tēlus. Kā arī secināja, ka ar pavisam mazu smilšu daudzumu spēja interesanti padarboties. Speciāliste lika katram pie sirds, ka tad, ja ar smiltīs ir izspēlējušies, tās jāatdod dabai atpakaļ.
Šāda  darbošanās ar dabas materiāliem aktivizē taustes sajūtas, stimulē sīko pirkstu motoriku, līdzsvaro nervu sistēmu, sekmē bērnu saskarsmes spējas, veicina iztēli. Katrs bērns nodarbībā guva prieku un  gandarījumu. 

Pirmsskolas skolotājas Eva Melbārde un Maija Ingeleviča


Lidzparvalde


 

21. novembrī plkst. 18:00

SKOLAS PADOMES SANĀKSME

 


Valsts svetku afisa


 Afisa LZD


 

Skolas nakts pasākums

Pirmo reizi Trikātas pamatskolā pirms rudens brīvdienām 1. – 9. klašu skolēni kopā ar vecākiem un audzinātājiem piedalījās skolēnu līdzpārvaldes organizētajā nakts pasākumā.

Skolēni ieradās skolā pirms plkst. 19:00, lai iekārtotu savu guļasvietu klasē vai sporta hallē. Pasākums sākās ar Popielu, kuru vadīja līdzpārvaldes prezidente Laila Baltiņa. To ieskandināja 3. klases meiteņu dziedājums, bet turpinājumā sekoja klašu un grupu sagatavotie seši priekšnesumi, kurus rādīja 5., 6., 8. un 9. klases skolēni (palīdzēja sagatavot klašu audzinātāji Inguna Kondratjeva, Maruta Ģingule un Venita Jansone).  

Pēc Popielas visus sagaidīja siltas vakariņas skolas ēdnīcā, kuras bija sarūpējušas pavārīte Mārīte Bikovska ar palīgu Ivetu Vilku.

Pilniem punčiem, nodrošinājušies ar atstarotājiem un lukturīšiem, visi atstāja skolas teritoriju, lai dotos nakts pārgājienā. Izejot no gaišās skolas teritorijas, visus apņēma melna tumsa. Tikai pie debesīm spīdēja dažas spožas zvaigznes. 1. – 5. klase devās uz Trikātas dzirnavām. Ceļš uz tām veda caur kapiem, taču visiem, ejot kopā, baiļu sajūtas tika pārvarētas. Dzirnavu tiltiņš bija izgaismots ar degošām svecītēm, radot patīkamu noskaņu. 6. – 9. klase devās uz Trikātas baznīcu, kura arī bija izgaismota ar daudzām svecēm. Baznīcā daudzi vēlējās aplūkot kapenes, kurās nonākot iezagās baisas sajūtas.

Atgriezušies no naksnīgā pārgājiena, skolēni saņēma uzdevumu, orientējoties skolas teritorijā, atrast savas klases audzinātājus. Izmeklējušies pa skolas apkārtni, viņi saņēma pēdējo uzdevumu, ka skolotāji jāmeklē skolas sporta hallē. Dažiem tas likās tīrais nieks, bet citiem tas sagādāja grūtības. Beigu beigās visi skolēni bija laimīgi, ka ar uzdevumu tikuši veiksmīgi galā un atraduši savus skolotājus. Pārģērbušies un sasildījušies visi devās uz skolas aktu zāli, lai skatītos latviešu filmu “Emīla nedarbi”. Visu filmu līdz galam gan noskatījās tikai daži skolēni.

Jaunāko klašu skolēni, protams, gulēt devās savlaicīgi, bet vecāko klašu skolēni sporta hallē vēl spēlēja spēles, klausījās mūziku u.c.

Nākamajā rītā skolotājs Guntars Purgalis ar ļoti skaļu mūziku visus pamodināja. Skolēni pamazām sāka rosīties un kārtot mantas, lai dotos uz mājām. Lai arī ļoti maz bija gulējuši, tomēr vecāko klašu nakšņotājiem pietika spēka, lai uzspēlētu volejbolu, kamēr pavārītes gatavo brokastis. Pēc tām vecāki devās uz darbu, bet skolēni, saņēmuši starpliecības, devās mājās gulēt.

Šādi organizēts pasākums, pēc skolēnu atsauksmēm bija izdevies un to vēlas iedibināt kā tradīciju arī turpmāk.

Paldies vecākiem un klašu audzinātājiem, kuri līdzdzīvoja kopā ar visiem nakšņotājiem! Paldies 7. klases meitenēm par skolas zāles dekorācijām.

Laila Baltiņa, Paula Škirikova, direktores vietniece Inga Boškina


Afisa Lacplesdiena 

Afisa smiltis


6. novembrī

SKOLAS APKĀRTNES UZKOPŠANAS TALKALapas

 


Afisa naksnosana

 

Miķeļdienas rīts

Rudens lapu zeltā tīts pienāca Miķeļu dienas rīts. Skolas zāles rotājumi un iekārtojums veicināja rudens svētku sajūtas atmosfēru. Skolotājas bija ģērbušās tautas tērpos, lai akcentētu šos latviskos ražas svētkus. Pirmsskolas grupiņām pievienojās sākumskolas bērni un viņu audzinātājas. Tika iets tautas rotaļās, dziedātas dziesmas, minētas mīklas, skandētas tautasdziesmas, atmiņā atsaukti ticējumi.

Bērni  kopā ar saviem vecākiem bija radījuši veidojumus un atdzīvinājuši dārzeņus. Tie nu varēja lepoties ar izteiksmīgām acīm, iegūtām rokām un kājām. Kukurūzas cilvēciņš, kabaču kuģis un mašīna, zirnekļi, tārpiņi un visādi agrāk neredzēti radījumi. Domājams, ka ik viens no šiem tēliem sajutās kā mazs Karalis. Izdoma un čaklas rokas, sadarbība ģimenēs, - un katrs var lepoties ar savu veikumu. Savukārt skatītāji - priecāties. Viss izdevās kā iecerēts.

Paldies visiem, kas piedalījās, veicināja, iepriecināja un visādi citādi līdzdarbojās Miķeļu dienas svinēšanā.

Pirmsskolas skolotājas


 

Afisa PII 

Pasakumu plans

 Uz mežu sēņu meklējumos

Jau 5. gadu mums, 8. klases skolēniem ar audzinātāju Marutu Ģinguli, septembra sākumā ir tradīcija doties pēc stundām kopīgā pārgājienā uz Strenču mežu sēņot. Aicinām šajā pasākumā piebiedroties arī vecākus. Šogad laiks mūs lutināja, jo tikko bija nolijis lietus un spīdēja saule. Pirmo gadu dodamies uz mežu ar velosipēdiem.

Šis pasākums gan mūs saliedē no jauna pēc garās vasaras, gan mudina izbaudīt meža burvību, it īpaši tad, kad nolijis lietus, un baravikas aicināt aicina tās nogriezt, gan māca atpazīt sēnes, to nosaukumus un orientēties meža biezoknī.

Sēņu vietas mums ir palikušas tās pašas, jau labi orientējamies mežā, zinām, kur aug bērzlapes un gailenes, kur aug baravikas. Šajā rudenī mežs ir pilns ar sēnēm, spēj tik tās lasīt. Arī šoreiz pēc pāris stundām grozi pilni un prieks par labi pavadītu laiku. Pēc garās pastaigas mežmalā kopā izbaudām arī pikniku.

Līdz nākamajam rudenim!

P. Škirikova, 8. klases skolniece 

 8kl senes

 

 Komandā ir spēks

Trikātas pamatskola ir iesaistījusies projektā “Veselas un veselīgas sabiedrības veidošana Beverīnas novadā”. Tā ietvaros 15. septembrī skolā notika sporta pēcpusdiena kopā ar vecākiem un vecvecākiem. Tā kā diena diemžēl bija lietaina, tad visas aktivitātes notika skolas telpās.

Šoreiz komandu sastāvs bija jaukts – skolēni no dažādām klasēm kopā ar pieaugušajiem. Akcents tika likts uz sadarbību, atbalstu un savējo uzmundrināšanu.

Stafetēs bija jāizmanto golfa elementi, jāliek puzzle, atrodot dažādas Latvijas pilsētas, jābūvē tornis no dažādu formu klucīšiem. Viena no komandām uzcēla visaugstāko torni - 1,60 m augstu. Nākamajā stafetē bija jāuzceļ māja no sešiem vingrošanas paklājiem. Izmantojot dzirdi, tausti un partnera prasmi sniegt precīzas norādes ar aizsietām acīm bija jāveic uzdevums. Interesantas bija stacijas, kurās jāķer papīra bumbiņas ar dvieli, jāpiepilda trauks ar ūdeni, ņemot palīgā sūkli, jāmet mērķī lidojošie šķīvīši.

 Tiesnešu amatā šoreiz iejutās skolotāji un tehniskie darbinieki. Pēc divu stundu draudzīgās cīņas visi baudīja rudens augļus – arbūzus un melones. Pasākumā valdīja prieks, ātrums, draudzība. Tā bija jauka nedēļas izskaņa.

17. septembrī jau astoto gadu pēc kārtas no Trikātas pamatskolas skolēni piedalījās Valmieras maratona bērnu skrējienā. Šogad tie bija četri – Rihards Jānis Meļķis (2.klase), Rodrigo Brencis, Daiga Mežīte un Samanta Sjarki (3.klase). Skolēni guva pieredzi, piedaloties plaša mēroga sacensībās, gandarījumu par mērķa sasniegšanu, dāsnajām balvām un medaļām.

Sporta skolotājs G. Purgalis

 

Sporta diena

 

IZMAIŅAS MĀCĪBU STUNDU LAIKOS

No 11. septembra mācību stundas sākas 8:20.

1. 8:20–9:00
2. 9:10–9:50
3. 10:00–10:40
4. 10:50–11:30
5. 12:00–12:40
6. 12:50–13:30
7. 13:40–14:20
8. 14:25–15:05

Labiekārtots bērnu rotaļlaukums

Gatavojoties jaunajam mācību gadam, skolā jau jūlijā notika rosība. Tika gatavoti rotājumi skolas noformējumam (paldies absolventei Amandai Veikšānei). Pēc vecāku iniciatīvas, Imantas Zaļkalnes vadībā, tapa rotaļu namiņš "Neo". Projektu īstenoja par Beverīnas novada pašvaldības piešķirto finansējumu. Liels paldies trīs dēlu tētim Agnim Reinvaldam par namiņa uzcelšanu. Namiņa celšanā līdzdarbojās Vairis Zaļkalns, Laura Bikovska, Liene Voitčonoka un Ilze Ozola.

Pirmsskolas skolotājas

 

Trikātas pamatskolas izglītojamie, darbinieki, vecāki un draugi!

DSC 0657

Svētbrīdī piedalīsies pianiste Liene Circene-Ziemele un čellists Māris Ziemelis


 

Skola

Trikātas pamatskola uzņem audzēkņus 2017./2018. mācību gadam.

 

Skola piedāvā apgūt:

* pirmsskolas izglītības programmu (kods 1011111);

* pamatizglītības programmu (kods 21011111);

* daudzveidīgas interešu izglītības programmas.

 

Skola nodrošina:

* pagarināto dienas grupu 1. - 4. klašu skolēniem;

* brīvpusdienas 1. - 9. klašu skolēniem;

* iespēju aktīvi pavadīt brīvo laiku sporta hallē.

 

Nokļūšanu uz skolu un mājām nodrošina gan VTU, gan novada transports.

Tālruņi uzziņām: 64729203; 26548247

 


Trikātas pamatskola aicina uz

Skolas vecāku kopsapulci

29. augustā plkst.18:00

skolas aktu zālē (darba kartībā: skolas aktualitātes, tikšanās ar pašvaldības priekšsēdētāju, u.c.)

 


 

Trikātas pamatskolas

pirmsskolas grupiņas atsāk darbu

21. augustā

Darba laiks no 7:30 līdz 18:00

Atgādinājums! - uzsākot pirmsskolas grupu apmeklējumu, bērniem nepieciešama ģimenes ārsta izziņa par veselības stāvokli.

 

 


 

Aicinajums

 

Talantu festivals

 

 


 

LEPOJAMIES!

Valmieras un starpnovadu informātikas olimpiādē

3. vieta

Marekam Markusam Boškinam

Skolotāja Inga Boškina

 


 

LEPOJAMIES!

Vidzemes reģiona 5. - 9. klašu izglītojamo 6. pētniecisko darbu konkursā

1. vieta

Ilzei Ielītei

Skolotājas Maruta Ģingule, Inga Boškina

 Diploms


 

LEPOJAMIES!

Valmieras un starpnovadu vizuālās mākslas olimpiādē

atzinība

Arvildam Deduškevičam

Skolotāja Aiga Gartmane


 

Regbijs

 


 

Piemiņas brīdas Trikātas kapos

 24. martā plkst. 10:00 pie Trikātas kapličas novietotās plāksnes “Es sapni par dzimteni pagalvī liku. 1940…” notika atceres brīdis 1949. gada 25. martā Trikātas pagasta represētajiem iedzīvotājiem.

Piemiņas brīdī bija sapulcējušies visi Trikātas pamatskolas 1.-9. klašu skolēni un skolotāji, deputāte Cilda Purgale, represētās Rudīte Gartmane, Ināra Grantiņa un Māra Raipala ar dzīvesbiedru Jāni.

Piemiņas brīdī klātesošie dziedāja valsts himnu un klausījās Beverīnas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Māra Zvirbuļa uzrunu. M. Zvirbulis aicināja saglabāt tautas atmiņā šo baigo notikumu Latvijas vēsturē.

Trikātas pamatskolas skolotāja Inga Boškina savā uzrunā vēstīja, ka 25. marts ir ierakstīts kalendāros un vēstures grāmatas lappusēs. To mācās vecāko klašu skolēni. Taču ne visi zina, ko nozīmē vārdi – Komunistiskā genocīda upuri. Komunistisks – tā laika režīms Latvijā, kad kaimiņvalsts Krievija atņēma latviešiem brīvību, zemi. Latvieši nevarēja brīvi domāt, rīkoties, saimniekot. Genocīds ir darbība, kas vērsta, lai pilnībā vai daļēji iznīcinātu kādu tautu, šajā gadījumā, latviešu tautu, apzināti radot šādai grupai tādus dzīves apstākļus, kas rada tās pilnīgu vai daļēju iznīcību. Upuris – cietušais nelikumīgas darbības rezultātā. Inga Boškina skolniekiem jautāja vai upuris var būt arī dzīvs cilvēks. Jā, jo viņam atņemta bērnība, brīvība, tiesības mācīties un pilnvērtīgi dzīvot. Mēs par šiem notikumiem varam izlasīt vēstures grāmatās, klausīties represēto atmiņās, taču nespējam iedomāties, kā tas viss notika, vai arī, kā to cilvēks spēja pārdzīvot. Nespējam iedomāties, kā sveši cilvēki var nakts vidū iebrukt mūsu mājās, izraut no ierastās vides, sadzīt lopu vagonos un aizvest prom tālu, tālu, uz neatgriešanos.

Grūti iedomāties, ka šajos vagonos bija arī veci un slimi cilvēki, kā arī jaundzimuši bērniņi. Kas ar viņiem notika? Ceļā daudzi nomira, un viņu kapa vietas bija pie dzelzceļa uzbēruma, klajā laukā, bez kapa kopiņas un piederīgo piemiņas.

Inga Boškina aicināja bērnus būt iecietīgākiem, saprotošākiem, nebūt ļauniem, jo izsūtīto sarakstus sastādīja paši latvieši, nododot kaimiņus, arī radiniekus. Aicināja aizstāvēt vienam otru, nepieļaut pazemojumus un pāridarījumus. Skolotāja izrādīja apbrīnu un cieņu represētajām Mārai, Inārai un Rudītei, kuras neskatoties uz skarbo bērnību un likteni, spējušas saglabāt labestību, laipnību, sirsnību un pazemību.

Mēs lepojamies, ka šodien goda sardzē stāv trīs staltas jaunsardzes – Ilze Ielīte, Agnese Bevza un Amanda Veikšāne, un, lūkojoties uz meitenēm, šķiet, ka neviens viņas nevarētu ar varu dabūt iekšā šajos vagonos, un viņas neļautu to izdarīt arī ar saviem līdzcilvēkiem.

Piemiņas brīža noslēgumā tika nolikti ziedi pie piemiņas plāksnes un ar klusuma brīdi godināti visi represētie – tie, kuri nepārnāca un tie, kuri atdusas Trikātas kapos. Skolēni uzdeva arī jautājumus represētajām. Bērni gribēja zināt, cik viņām bija gadi izsūtīšanas brīdī. Mārai, Rudītei un Inārai bijuši 6 gadi un skolā vēl neesot gājušas. Par zaudētajiem tuviniekiem Sibīrijā viņas pieminēja, ka tur palikuši vecvecāki un citi radinieki. 

Pasākumu nosvērti vadīja talantīgais runas vīrs Harijs Upenieks un ar saksofona spēli piemiņas brīdi bagātināja Guntars Aizupietis. 

Trikātas pamatskolas direktore Brigita Avišāne

 image1 1 image2 1


 

Koka auto modeļu ātrumsacensības Trikātas pamatskolā

23. martā veiksmīgi noritēja otrās koka auto modeļu ātrumsacensības, kurās piedalījās Alojas Ausekļa vidusskolas, Rūjienas vidusskolas, Strenču novada vidusskolas, Naukšēnu vidusskolas un Trikātas pamatskolas 1.-9. klašu skolēni.

Sacensību atklāšanā uzrunu teica Beverīnas novada pašvaldības izpilddirektore Egita Biša un Trikātas pamatskolas direktore Brigita Avišāne, novēlot veiksmi un izturību.

Par uzvarētāju kļūst sacensību dalībnieks, kura auto visātrāk sasniedz aptuveni 16,50 metru garās trases finišu. Laiks tika fiksēts elektroniski, tiklīdz spēkrats šķērso finiša līniju. Tika vērtēts ne tikai mašīnītes braukšanas ātrums, bet arī dizains.

“Koka mašīnas skolēni izgatavo amatu mācības pulciņa un mājturības stundu laikā,” informē mājturības skolotājs Guntars Purgalis, piebilstot, ka vairākās skolās šīs sacensības ir kļuvušas ļoti populāras un mašīnas ripina ne tikai jaunieši, bet arī viņu skolotāji.

Savus veidotos un tehniskajai specifikācijai atbilstošos koka auto modeļus sacensību trasē izmēģināja 80 zēni un meitenes. Katram auto modelim bija četri starti (katrreiz braucot vienā no četriem celiņiem). Izvēloties labāko rezultātu tika noteikti finālisti.

Finālā 1. vietu meiteņu grupā ieguva Lauma Grāvelsiņa (Trikātas pamatskola), 2. vietu – Sintija Sīle, 3. vietu – Katrīna Pētriņa (abas no Alojas Ausekļa vidusskolas).

Zēniem ātrākais modelis 1. vietu nodrošināja Dīvam Lellim, 2. vieta – Ričardam Deivam Pukstam, 3. vieta – Arturam Volratam (visi no Strenču vidusskolas).

Komandu sacensībās (vērtējot 3 labākos no katras skolas) 1. vietu ieguva Strenču novada vidusskolas komanda, 2. vietu – Trikātas pamatskolas komanda, 3. vietu – Rūjienas vidusskolas komanda.

Tika vērtēti arī labākie koka auto modeļu dizaini. Dizainiski veiksmīgākie modeļi izgatavoti Matīsam Ielītim (Trikātas pamatskola), Dīvam Lellim (Strenču novada vidusskola), Laurim Uglanovam (Rūjienas vidusskola), Kristeram Oskaram Uzulim (Rūjienas vidusskola).

Sacensības organizēja Trikātas pamatskolas koka auto modeļu trases būvētājs un mājturības skolotājs Guntars Purgalis. Koka auto modeļu gatavošanai nepieciešamos koka izejmateriālus sagādāja Trikātas pamatskolas absolvents Andris Bortkēvičs. Elektronisko laika skaitītāju izgatavoja Māris Kozerovskis no Valmieras.

Trikātas pamatskolas direktores vietniece Inga Boškina

 


 

LEPOJAMIES!

Kustības "Sabiedrība ar dvēseli - Latvija" noslēguma pasākumā Līvānos

Vidzemes reģionā

1. vieta

Trikātas pamatskolas Eko skolas padomes projektam

"Atpazīsim kokus skolas teritorijā"

Skolotājas Iveta Ābrama, Ilze Ciguze

NOSLEGUMA PASAKUMS foto


 

LEPOJAMIES!

Valmieras un novadu 4. klašu konkursā "Superziķeris 2017"

1. vieta

Arvildam Deduškevičam

Skolotāja Lida Sīpola


Koka automod afisa


Konsultāciju diena Beverīnas novadā

2017. gada 22. martā Beverīnas novada pašvaldībā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (turpmāk – VBTAI) speciālistu konsultāciju diena Beverīnas novada speciālistiem un iedzīvotājiem bērnu tiesību aizsardzības jomā.

VBTAI Valmieras reģiona  Bērnu tiesību aizsardzības departamenta galvenā inspektore Renāte Alberga un Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta referente Sanita Kokenberga

2017. gada 22. martā no plkst. 14.00 līdz plkst. 16.00

Trikātas pamatskolā, Beverīnas novadā, Trikātas pagastā, Trikātā, "Gaismaskalns" sniegs konsultācijas un metodisko palīdzību Beverīnas novada speciālistiem un iedzīvotājiem bērnu tiesību aizsardzības jomā.

Speciālisti (sociālie darbinieki, bāriņtiesu speciālisti, pedagogi, policijas darbinieki u.c.) un iedzīvotāji ir laipni aicināti konsultēties par jautājumiem saistībā ar bērnu drošību, pamatvajadzību un interešu nodrošināšanu, kā arī par savstarpējo attiecību jautājumiem (bērns - vecāks, vecāks – vecāks, bērns – pedagogs, vecāks – pedagoga, bērns – bērns) u.c. jautājumiem.

 Papildus informāciju variet saņemt pie VBTAI inspektora, zvanot pa tālruni 64233585 vai 26809523.


 

Vecvecaku pespusdiena afisa


 

LEPOJAMIES!

Valmieras un starpnovadu 6. klašu latviešu valodas un literatūras olimpiādē

3. vieta

Lienei Ielītei

Skolotāja Maruta Ģingule

 


 

Pirmklasnieku svētku rīts

Trikātas pamatskolas 1. klases skolēniem un audzinātājai 2. februāris bija īpaša diena – “Pirklasnieku svētku rīts”. Tā ir jauka skolas tradīcija, kurā pirmīšus dažādos uzdevumos pārbauda viņu vecāko klašu skolasbiedri un arī draudziņi no sagatavošanas grupas.

Pirmklasniekiem Danai Avotiņai, Ralfam Danielam Baškeram, Undai Bortkēvičai, Antai Letīcijai Eglītei, Jūlijai Frankovskai, Artūram Lezdiņam, Samantai Elizabetei Pētersonei, Jānim Rihardam Meļķim, Elīnai Zālītei un viņu audzinātājai Ilzei Ciguzei ļoti mīļa ir animācijas filma “Ledus sirds”, tāpēc visi uzdevumi, spēles un dāvanas bija veidotas iemīļotās multenītes varoņu tēlos un notikumos.

Liels prieks un pārsteigums bija ciemos atnākušais Olafs, kuram tik ļoti patika silti apskāvieni! Olafs kopā ar Annu pavadīja bērnus un audzinātāju Ilzi Ciguzi visās spēlēs un radošajos uzdevumos. „Bites dūc, pieneņu galviņas bērni plūks. Un viss kas jauks vasarā kļūst vēl labāks...” varēja dzirdēt dungojam Olafu.

Otrās klases skolnieces Alise Brasa, Samanta Sjarki, Dārta Lūcija Švēde un Daiga Mežīte pirmīšiem nodziedāja Elzas dziesmu un aicināja viņus zīmēt kopīgu sniegavīru. Mazie pirmklasnieki dāvanā ieguva skaistu paštaisītu zīmuļtrauku ar Olafa attēlu, ko palīdzēja sarūpēt otrās klases audzinātāja Solvita Strautiņa. Septītā klase ar audzinātāju Marutu Ģinguli aicināja savus jaunākos skolasbiedrus sakārtot secīgi Elzas dziesmas vārdus, kurus putenis bija sajaucis. Atskaņojot dziesmu, tas arī pirmīšiem izdevās. Septītā klase dāvināja saldumus ar skaistām sniegpārsliņām.

Kopā ar trešās un ceturtās klases skolēniem un audzinātāju Lidu Sīpolu pirmklasnieki spēlēja spēli “Mirkšķināšana”, balvā zēni saņēma Olafa masku un meitenes - Elzas masku.

Tālākais ceļš kopā ar Olafu veda pie sagatavošanas grupas bērniem. Tur audzinātāja Sarmīte Kanašniece aicināja pirmklasniekus liet sveces, jo 2. februāris ir arī Sveču diena. Arī mazie sagatavošanas klases bērni kopā ar brīnišķīgo skolotājas palīdzi Silvu Mīļo no plastilīna veidoja dažādas sveces. Visi bērni devās kopīgā rotaļā, kur burves iemidzināja princesi, un staltajiem puišiem bija tā jāpamodina. Atvadoties pirmklasnieki dāvanā ieguva balonus un saldumus.

Piektās klases skolēni ar audzinātāju Brigitu Avišāni bija sagatavojuši ļoti garšīgu un ēdamu uzdevumu – no dažādiem saldumiem – maršmelova, salmiņiem un konfektēm bija jāizveido sniegavīrs. Taču šie kārumi pirmklasniekiem vispirms bija jāatrod, jo tie bija paslēpti telpā.

Vēl pirmīšiem bija jāpaveic pēdējie pārbaudījumi skolas sporta hallē, kur devītās klases skolēni kopā ar atraktīvo audzinātāju Guntaru Purgali bija sagatavojuši dažādus veiklības un sporta aktivitātes – iešanu pa “ledus” celiņu, rāpšanos klintī, sniegavīra celšanu un citas.

Svētku izskaņā Anna un Olafs dāvināja katram pirmklasniekam apliecinājumu, ka viņi ir uzņemti visas skolas saimē. Pirmās klases skolēni nodziedāja dziesmiņu par savu ikdienas veikumu – līniju vilkšanu un burtu rakstīšanu. Olafs mūs turpināja iepriecināt ar saviem zelta izteicieniem: „Ziemā nav iespējams sameklēt neļķi, bet vasarā noteikti kļūšu par ... laimīgu sniegavīru!!!”

Svētku izskaņā visi pasākumā iesaistītie skolēni varēja noskatīties animācijas filmu “Ledus sirds” uz skolas jaunā, lielā ekrāna.

To visu pierakstīja Anna un Olafs

(direktore Brigita Avišāne un direktores vietniece Inga Boškina)


 Valentindiena


Erudītākais skolēns latviešu valodā

 

27. janvārī noslēdzās dzimtās valodas nedēļas, kuru ietvaros 5.–9. klašu skolēni rakstīja olimpiādes darbus, parādot savas latviešu valodas zināšanas un atjautību. Pirmās kārtas uzvarētāji ir – Dārta Gartmane, Elīza Evelīna Pētersone, Mareks Markuss Boškins, Liene Ielīte, Agija Boža, Patrīcija Fūrmane, Dagne Kaupe, Roberts Kuplais, Paula Škirikova, Mārtiņš Terentjevs, Laila Balltiņa, Amanda Veikšāne, Viktorija Ieva Būda, Elīna Dita Kuplā. Šie skolēni turpināja sacensties otrajā kārtā, pildot netradicionālus uzdevumus latviešu valodā. Šoreiz savā starpā sacentās 5.–6. kl. un 7.–8. kl. skolēni, un tika noskaidroti uzvarētāji: 1. vieta – Dārtai Gartmanei, Lienei Ielītei, Dagnei Kaupei, 2. vieta – Elīzai Evelīnai Pētersonei, Robertam Kuplajam, 3. vieta – Patrīcijai Fūrmanei, Paulai Škirikovai, Lailai Baltiņai.

Noslēguma pasākumu palīdzēja sagatavot un vadīt 9. klases meitenes – Amanda Veikšāne, Dagnija Ielīte un Agnese Bevza. Skolēniem bija iespēja ieklausīties Latvijā populāru mūziķu Laura Reinika un Kaspara Zlidņa viedoklī par grāmatu lasīšanas nozīmi viņu dzīvē. Pasākuma noslēgumā 9. klases meitenes bija sagatavojušas interesantus, asprātīgus viktorīnas jautājumus par latviešu valodu un literatūru. Priecājāmies, ka skolēni spēja atbildēt uz gandrīz visiem viktorīnas jautājumiem, par katru pareizu atbildi balvā iegūstot saldumu.

Prieks par paveikto darbu un kopsim latviešu valodu arī turpmāk!

     Mēs ņemsim tos vārdus un nomazgāsim –

     Lai balti uz savām valodām iet,

     Lai tava valoda ir rāma un stipra

     Tumsai nākot, mieg mierīgi ciet.

latviešu valodas skolotājas M. Ģingule un I. Ābrama

 


 

LEPOJAMIES!

Valmieras un starpnovadu 9. klašu krievu valodas olimpiādē

2. vieta

Sabīnei Gūtmanei

skolotāja Solvita Strautiņa

 


Afisa 1 klase
 


 

2017. gada 20. janvāra rītā Trikātas pamatskolas saime pulcējās skolas vestibilā pie simboliska ugunskura, lai kopā, mazākiuguns un lielāki, pieminētu notikumus Rīgā, 1991. gada barikāžu laikā no 13. līdz 20. janvārim. Mūs apciemoja un ar savām atmiņām un piedzīvojumiem dalījās mūsu skolas skolotāja Irita Steģe un Beverīnas novada pašvaldības Trikātas pagasta saimniecības nodaļas vadītājs Harijs Upenieks. Paldies par dalīšanos atmiņās, par liecību, ka mums blakus ir cilvēki, kas sargāja un nosargāja mūsu mīļo Latviju! Nosargāja ar savu sirdi un savu uzdrošināšanos stāties pretī ļaunumam bez vardarbības un ieročiem! 


Afisa


 

25. janvārī plkst. 18:00

Skolas padomes sanāksme

sasauc padomes priekšsēdētāja Baiba Meļķe

 


Sniega diena

Šā gada 15. janvārī, Trikātas pamatskolas 1. klases skolēni ar savām ģimenēm atzīmēja Sniega dienu.

Undas vecāki un vecvecāki bija noorganizējuši Jēņu kalnā jauku pēcpusdienu. Bērni kopā ar vecākiem brauca no kalniņa. Kopā cepām desiņas, dzērām karstu piparmētru tēju. Bija jauka atmosfēra un pats galvenais - mēs visi bijām viena vesela, jauka, draudzīga komanda!

Skolotāja Ilze Ciguze

 

 

Olimpiāde

Skolēns

Klase

Pedagogs

Iegūtā vieta

Krievu valodas olimpiāde

Sabīne Gūtmane

9.

Solvita Strautiņa

2. vieta

Latviešu valodas olimpiāde 

Liene Ielīte

6.

Maruta Ģingule

3. vieta

Informātikas olimpiāde

Mareks Markuss Boškins

6.

Inga Boškina

3. vieta

Vizuālās mākslas olimpiāde

Arvilds Deduškevičs

4.

Aiga Gartmane

Atzinība

6. Vidzemes reģiona 5.-9. klašu skolēnu pētniecisko darbu konkurss

Ilze Ielīte

9.

Maruta Ģingule, Inga Boškina

1. vieta