Latvijas skolas soma

Latvijas valsts 100-gades iniciatīvas projekts

"Latvijas skolas soma"

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.
Iniciatīva  „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.
Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

Ar plašāku informāciju par “Latvijas skolas somu” var iepazīties: https://lv100.lv/programma/latvijas-skolas-soma/

afisa izrade pavasaris

2019. gada 30.oktobrī Trikātas pamatskolas 7. – 9. klašu skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros devas uz Valmieras Drāmas teātri, lai noskatītos muzikālu izrādi jauniešiem “Pavasaris”. Tā vēsta par pusaudžu sāpīgo pieaugšanu un par draugiem, kas tiekas kādā pamestā garāžā, lai kopā spēlētu pagrīdes rokgrupā un radītu savu alternatīvu pasauli. Sevis meklējumi, ilgas un dziņu raisītais mulsums, nebeidzamo mājasdarbu un kontroldarbu apnikums, strupceļš sarunās ar vecākiem, auguma pārvērtības, tuvošanās, divu ķermeņu magnētisms un pirmās pieredzes sūrums. Izrāde pārsteidza ar dzīvo mūzikas izpildījumu.

Skolēniem izrāde patika, jo tajā atspoguļotas šī brīža jauniešu problēmas. Izteica vēlmi noskatīties vēl kādu jauniešu izrādi.

afisa izrade tris

2018. gada 17. decembrī Trikātas pamatskolas skolēni devās uz Trikātas kultūras namu, lai noskatītos izrādi “TRĪS”. Tā stāstīja kādu senu Ziemassvētku pasaku, kurā netrūka humora un arī sirsnīgi aizkustinošu mirkļu, kad ilgas pēc brīnuma tiek piepildītas. Izrādē piedalījās: mūziķe/komponiste Elizabete Balčus, aktrise Egija Silāre, čelliste Kristiāna Abiļeva. Katra no viņām caur savu radošo dimensiju – mūzika, teātris, veidoja kopīgu stāstu, kurā skanēja Ziemassvētku tradicionālās dziesmas mūsdienīgās aranžijās, izmantojot elektroniskos instrumentus un efektus.

Skolēnus pārsteidza krāšņās un interesantās video projekcijas. Aktrise stāstot stāstu, iesaistīja skatītājus. Sākumskolas skolēni ar lielu interesi skatījās izrādi un aktīvi darbojās līdzi.

Izrāde radīja Ziemassvētku gaidīšanas prieku.